AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sonrası....

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada gündeme ilişkin özetle şunları söyledi:

19.9.2019
215 kez Okunmuştur.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada gündeme ilişkin özetle şunları söyledi:

“(Diyarbakır anneleri) Türkiye’deki en ufak gelişmeyle ilgili olarak geniş geniş yer veren bazı yabancı basın yayınganlarının bu annelerintaya koyduğu duyarlılığa ve duruşa bu kadar sessiz kalması dikkat çekici bir meseledir. Bu tablo karşısında vicdanı bir duruş göstermesi gerekenlerin hükümeti, devleti suçlamak gibi bir gayret içine girmeleri son derece yanıltıcı ve eyleme gölge düşürücüdür. Annelerintaya koyduğu yaklaşım, aslında bütün dünya üzerinde de teröre karşı yükselen en güçlü sestir. Bu mücadele saygın, ahlaki bir mücadeledir.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI’

Türkiye ABD ilişkileri hiç gündemden düşmüyor. Genelde bu konular gündeme getirilirken bazı odakların negatif olarak gündeme aldığını görüyoruz. Suriye konusunda anlaşamadığımız pek çok konu vardır fakat müzakerelerle çözüm üretmeye çalışıyoruz. (Erken seçim) Vatandaşımızın beklentisi reformların yapılması, erken seçim gündemi bizim gündemimizde yok. (Türkiye-Suriye ilişkileri) Kendi halkına karşı silah çekmesi, kendi halkına kimyasal silah kullanması çok normalmiş gibi de Türkiye ilişkilerini düzeltsin deniyor. Bunları yaparken neden Türkiye’nin tavrı değişsin deniyor. Ortadaki tablo değişsin ki biz de adımlarımızı atalım.

(Tank palet fabrikası) Cumhurbaşkanlığı kararıyla, kararname arasındaki farkın bilinmesi gerekir. Bu gizli bir kararname değildir, bir Cumhurbaşkanlığı kararıdır. Cumhurbaşkanlığı kararının birçoğu yayınlanmayabiliyor, bu da öyle bir karardır. Tank Palet fabrikası konusunda gizli saklı bir şey yok. Tesisin mülkiyeti devlette kalacaktır, kimseye devredilmeyecek.” 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.09.2019
Güncelleme Tarihi : 19.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar