FETÖ`cü emekli albay itirafçı oldu: Rütbemi Gülen taktı.

FETÖ`cü emekli albay itirafçı oldu: Rütbemi Gülen taktı.

7.10.2019
322 kez Okunmuştur.

FETÖ`cü emekli albay itirafçı oldu: Rütbemi Gülen taktı.

İTİRAF

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına yönelik devam eden soruşturmada gözaltına alınan emekli Albay İbrahim A., FETÖ ile Kuleli Askeri Lisesi’nde tanıştığını, 1998’de üsteğmen olduğunda ziyaret ettiği teröristbaşı Fetullah Gülen’in rütbesini elleriyle omzuna taktığını itiraf etti.

FETÖ`nün TSK`daki yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan emekli Albay İbrahim A. itirafçı oldu.

İbrahim A. verdiği ifadede, 15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul ayağınıganize eden Kurmay Albay Muzaffer Düzenli ile aynı örgüt evinde kaldığını kaydetti.

Komutanlık ve Karargâh Subaylığı sınavını örgütün kendisine verdiği sorular sayesinde kazandığını anlatan İbrahim A. Erzurum`da çalıştığım dönemde Çetin kod adlı örgüt elemanı laptopunu açarak Excel sayfası üzerinde benim çalıştığım askeri birlikte çalışan tüm personelin isim listesinin bulunduğu bölümlere haklarında bildiğim tüm bilgileri girmemi istedi. Ben de bilgileri girdim ifadelerini kullandı.

RÜTBESİNİ TERÖRİSTBAŞI GÜLEN TAKMIŞ

FETÖ ile Kuleli Askerî Lisesinde tanıştığını anlatan İbrahim A, 1998`de üsteğmen olduğunu, o tarihte görüştüğü Emin kod adlı örgüt imamının kendisini Altunizade`deki FEM dershanesinin beşinci katına götürüp FETÖelebaşı Fetullah Gülen ile görüştürdüğünü aktardı. İbrahim A. Fetullah Gülen`in odasına girmeden önce, askerî kıyafetimden rütbeleri sökmüştüm. Elini öpmek istedim öptürmedi. Gülen, rütbenin birini omzuma taktı, beni alnımdan öperek `TSK benim göz bebeğim, aynı yolda devam et` dedi. Daha sonra bana kalem hediye etti veadan ayrıldık dedi.

Darbe girişiminden dört gün önce emekli olan İbrahim A`nın ankesörlü hatlardan 18 defa arandığı tespit edildi.

.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.10.2019
Güncelleme Tarihi : 7.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar