BAYİM OLURMUSUN FUARINA KAHRAMANMARAŞ ÇIKARMASI

BAYİM OLURMUSUN FUARINA KAHRAMANMARAŞ ÇIKARMASI

12.10.2019
1208 kez Okunmuştur.

BAYİM OLURMUSUN FUARINA KAHRAMANMARAŞ ÇIKARMASI

İstanbul’da CNR EXPO’da 17.cisi düzenlenen Bayim Olur Musun fuarına Kahramanmaraş’tan çıkarma. Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal KAMBUR, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim YILMAZCAN, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GÜNGÖR ve Meba Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz BAĞRIAÇIK fuara konuşmacı olarak katıldı.

Bayim

Ulusal ve global ölçekte markalara ve on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, Medyafors Fuarcılıkganizasyonu, UFRAD desteği, ERA Real Estate ana sponsorluğu ve A Para ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilen ”17. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı” yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Gastronominin nabzı da Bayim Olur musun ’da atmaya başladı..

width=960

Fuarda bir diğer önemli gelişme ise; Aşçılar ve Gastronomi Derneği Agader’in “Bayim Olur musun” Franchising ve Markalı Bayilik Fuarının katkılarıyla düzenlenen Anatolian Salon Culinary Competitions yarışmalarıdır. Yarışma Ana Sponsoru g2mEKSPER, Mutfak sponsoru Gürçelik Metal, Barista Sponsoru FM Kahve Barista Akademi, Ses Işık ve Sahne sponsoru Playback, Altın Kepçe Aşçılar ve Turizm Derneği, Çanakkale Aşçılar Derneği destekleri ile gastronomi sektörünün tutkusu olan gıda sektöründe hizmet veren ve alanında yolları kesişmiş aşçı, öğreten, öğrenci, işveren, tüketici, tedarikçi, gurme, blogger, basın mensupları ve herkes Bayim Olur musun Fuarı içinde 11-12 Ekim tarihlerinde gün boyunca bir araya geldi.

Kahramanmaraş’tan Bayim Olur musun’a Çıkarma…

Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal KAMBUR, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim YILMAZCAN, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GÜNGÖR ve Meba Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz BAĞRIAÇIK fuara konuşmacı olarak katıldı.

Fuarda yapılan yarışmalarda kullanılan tüm yufka çeşitlerinin sponsoru olan MEBA GIDA Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz BAĞRIAÇIK ise Alanında Başarılı Kişiler töreninde ödül aldı. Ödülünü Aşçılar ve Gastronomi Derneği Başkanı ve Word Master Chef Society Türkiye Başkanı Fikret ÖZDEMİR takdim etti. Oğuz BAĞRIAÇIK ise yaptığı konuşmasında;

” Öncelikle böyle bir platformda bulunmak bizleri mutlu etti. Böyle lezzetli bir projeye imza atan, emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Lezzetler sofrası ayrı, şefler ayrı, yarışmalar ayrı bir güzel. Dünyanın tanıdığı Anadolu’nun bağrında yetişmiş olan ŞEF FİKRET ÖZDEMİR’in bizleri burada onurlandırması bizleri ayrıca onure etti. Hepinizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

width=768

Bayim Olur musun’da Şef Fikret ÖZDEMİR Rüzgarı

Aşçılar ve Gastronomi Derneği Başkanı olmasının yanında aynı zamanda World Master Chef Society (Dünya Master Şefler Birliği) Türkiye Başkanı olan Executive Chef Fikret Özdemir’in ve yönetim kurulunun Uluslararası tecrübeleriyle ziyaretçileri büyülediler. Yapılan yarışmalarda Jüri üyeliği yapan Şef Fikret Özdemir ve yönetimi ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördüler.

width=960

(AGADER) olan Aşçılar ve Gastronomi Derneği Nedir?

Kuruculugunu FİKRET ÖZDEMİR in üstlendigi AGADER “Aşçılar ve Gastronomi Derneği” Kuruldu

Yiyecek içecek ve gastronomi sektöründe, bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar şimdiye kadar Türk Aşçısının Dünyada bir yer edinmesi ve Türk Mutfağını Dünyada Tanınır bir hale getirmek için kuruldu.

Dünya gastronomisindeki yerimizi sağlamlaştırmak ve Türk aşçılık camiasının Dünya gastronomi Sektöründe daha fazla söz sahibi olabilmesi için bugüne kadar yaptıklarımız referans olacak şekilde. Hevesle, şevkle ve sektörden aldığımız güçle siz değerli sektör çalışanlarımızla kucaklaşmak için kurulduk.

Bugüne kadar Türk Aşçılarına mutfak sanatlarını Dünya standartlarında rekabet edebilmeleri, zeminleri hazırlamak için Türk mutfağı ve Dünya Mutfakları arasındaki köprü vazifesi görevi üslenmiş ve bu bağlamda Dünya’nın çeşitli ülkelerinde Türk mutfak sanatı ile Dünya mutfağını tanıtma elçisi misyonunu üslenerek çeşitli etkinlikler, faaliyetlerde bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz.

Bizler, kişisel İrademiz ve tavrımızla tarafsız, mutfağı bilen, gastronomide kendini geliştirmeyi hedef edinmiş kültürel birikimine önem veren ağız tadı olan, yemek içmek üzerine güçlü bir kadrosu olan mutfak kültürü elçileriyiz…

Bugünü geçmişle ve gelecekle zenginleştirmek, mutfağını tanımak, öteki ile birlikte yaşamak ve geleceği inşa etmek için bu yolda mutfağa gönül vermiş çok kıymetli arkadaşlarla yeni bir ruh, yeni bir heyecan ve geçmişte yapmış olduğumuz çalışmalar ışığında geleceğimize ışık tutmak için çıktığımız bu yolda Türk mutfağı ve Türk aşçısı ile değerli basınımızın, meslektaşlarımızın yanımızda olduğunu bilmek bizleri daha iyi işler yapmak için gücümüz ve motivasyonumuz olacaktır.

Kültür, hayata bir şeyler eklemek amacı ile kazanılmış bilgiler bütünüdür.

Her şeyi okuyup her şeyi unuttuktan sonra aklımızda kalandır, kültür.

Keşfedilmesi ve yaratılması gereken bir Dünyanın özlemidir, kültür.

İnsanı insan yapan özelliklerin toplamıdır, kültür.
Bir sevgi.

Bir tutku insana inanış, kendisini insanlığın kaderinden sorumlu tutmaktır, kültür.

Türk mutfağı, bizim en büyük en değerli mirasımızdır. Osmanlı mutfağının mirasçısı olan Türk mutfağını gerçek anlamda tanıtmak.

AGADER Yönetim kurulu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.10.2019
Güncelleme Tarihi : 12.10.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar